Logo+48 798 494 858

Awaria na autostradzie w Niemczech - dlaczego warto wezwać lawetę ze Świecka?

Awaria na niemieckiej autostradzie wiąże się nie tylko ze stresem, ale zazwyczaj również ze znacznymi wydatkami. Nasi zachodni sąsiedzi należą bowiem do tej grupy państw, w których uszkodzone pojazdy są bardzo szybko usuwane z autostrady. Nawet jeśli uda nam się dojechać do zjazdu, powinniśmy dość sprawnie odholować uszkodzony pojazd. Co można zrobić, by uniknąć większych kosztów?

W razie awarii na niemieckiej autostradzie warto wezwać pomoc drogową z Polski

W razie awarii na niemieckiej autostradzie warto wezwać pomoc drogową z Polski

Dlaczego holowanie w Niemczech tyle kosztuje?

W przypadku unieruchomienia samochodu zazwyczaj koszt holowania przez firmę niemiecką zaczyna się od 100 - 500 euro. Częściowo można go zamortyzować, decydując się na zakup polisy assistance. Jednak warto mieć na uwadze, że zarówno assistance, jak i płatne holowanie przez ADAC obejmuje tylko transport. Prawdziwe wydatki zaczynają się później - musimy przecież usunąć przyczynę awarii, czyli skorzystać z usług mechanika. I tak naprawdę to tu wychodzą największe różnice pomiędzy kosztami usług w Polsce, a Niemczech. Często za podobną usługę niemiecki mechanik zażąda od 4 do 7 razy więcej, niż polski, wystarczy wspomnieć, że dla wielu niemieckich warsztatów podstawowa stawka zaczyna się od 55 euro na godzinę, nie licząc części i materiałów eksploatacyjnych! Czy można to jakoś obejść?

Na ratunek - pomoc drogowa z Polski

Jeśli nasz samochód jest w takim stanie, że potrzebna mu jest laweta, to zamiast przepłacać za niemiecką pomoc drogową możemy skorzystać z usługi holowania przez firmę z Polski. U nas nie tylko przez 24h/7 można zamówić lawetę, która przetransportuje uszkodzone auto z autostrady, ale również dowiezie do polskiego, lub innego wybranego mechanika. Trudną do przecenienia zaletą jest możliwość swobodnej komunikacji w rodzimym języku i wytłumaczenia czego potrzebujemy. Co ciekawe, z naszych usług pomocy drogowej możemy skorzystać nie tylko w pobliżu granicy z Polską, ale również w okolicach znacznie bardziej oddalonych miast, jak Hamburg, Hanower, Magdeburg, Berlin, Drezno czy Lipsk. Dzięki wygodnemu połączeniu autostradami z naszym krajem, nawet z Hamburga możemy dojechać do Polski w granicach 5 - 6 godzin. Obsługiwane przez nas są między innymi autostrady A9, A10, A12, A13, A24, a więc również całkiem oddalone odcinki od polskiej granicy.

Nasza firma posiada własny warsztat samochodowy, a także współpracuje ze sporą liczbą zaufanych mechaników samochodowych w Polsce. Dzięki temu nie musisz obawiać się jakości świadczonych usług i wygórowanych cen, nawet jeśli nie znasz osobiście żadnego mechanika przy zachodniej granicy. Co prawda zamówienie pomocy drogowej z Polski wiąże się z pewnym oczekiwaniem, ale pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ponadto, biorąc pod uwagę że Świecko i Słubice leżą praktycznie na granicy z Niemcami, nasze lawety mimo wszystko bardzo szybko docierają na miejsce. Holowanie przez firmę z Polski to także komfort komunikowania się w ojczystym języku, a u nas dodatkowo jeszcze oferujemy pomoc w załatwieniu formalności po niemiecku, ponieważ nasi kierowcy dobrze znają ten język. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

© 2022 Witold Urbaniak Car Assistance
Created by:

Używamy pliki cookies aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania z naszej strony.