Logo+48 798 494 858

Awaria w samochodzie ciężarowym - Holowanie i laweta dla TIRÓW

Awaria każdego samochodu podczas jazdy to duży problem dla kierowcy. W przypadku tirów pojawiają się jednak kolejne utrudnienia związane z wielkością tych pojazdów. Ich masa i gabaryty nie pozwalają na łatwe holowanie do warsztatu samochodowego. Potrzebny jest do tego odpowiedni sprzęt, który poradzi sobie w tej trudnej sytuacji. Specjalna laweta dla tirów wyposażona jest w wytrzymałą linę holowniczą i urządzenie podnośnikowe, dające możliwość pomocy w awaryjnych sytuacjach.

Do holowania samochodów ciężarowych, na przykład takich jak TIR, potrzebny jest specjalny sprzęt przystosowany do gabarytów tych pojazdów.

Do holowania samochodów ciężarowych, na przykład takich jak TIR, potrzebny jest specjalny sprzęt przystosowany do gabarytów tych pojazdów.

Szybka pomoc dla samochodów ciężarowych

Chociaż awarie tirów nie zdarzają się często, można niekiedy spotkać się z sytuacją, w której konieczne będzie wezwanie odpowiednich służb. Chodzi tutaj nie tylko o usterki mechaniczne, ale również i wypadki z udziałem samochodów ciężarowych. W tego typu sytuacjach okazać się może, że auto nie jest na tyle sprawne, aby kontynuować podróż. W takich przypadkach pomoc drogowa dla tirów, oferowana jako usługa wielu specjalistycznych firm, pozostaje nieoceniona. Po zgłoszeniu zdarzenia i opisaniu zaistniałego problemu, na miejsce wyrusza specjalna laweta dla samochodów ciężarowych, której zadaniem jest bezpieczne przetransportowanie uszkodzonego pojazdu do bazy, lub warsztatu.

Hol - jak wygląda w przypadku tirów?

Holowanie samochodów ciężarowych, pomimo tego, że wydaje się być trudnym do wykonania i niespotykanym zjawiskiem, jest dość powszechną usługą. Odpowiedni samochód, wyposażony w sprzęt o znacznej sile i wytrzymałości, daje gwarancję bezpiecznego przetransportowania nawet najcięższych pojazdów. Holowanie tirów nie odbiega jednak od holowania samochodów osobowych. Kabina kierowcy zostaje podpięta do pojazdu holującego za pomocą specjalnej, krótkiej liny holowniczej. Czasami zdarza się wykorzystać również podnośnik, zainstalowany w tego typu środkach transportu, aby udźwignąć przód holowanego pojazdu. Metodę tą stosuje się głównie w przypadku zablokowania przednich kół tira, lub przy niebezpieczeństwie gwałtownego ich skręcenia.

Bezpieczny transport

Oprócz popularnej metody holowania, spotkać się można również z transportem tira na lawecie. Pomoc drogowa dla samochodów ciężarowych obejmuje w tym wypadku wciągnięcie pojazdu na wytrzymały transporter i ostrożne dowiezienie go do miejsca przeznaczenia. Metoda ta stosowana jest jedynie w sytuacji, w której transportowana ma być sama kabina. Przyczepa zostaje więc odłączona i czeka na innego kierowcę. Tego typu rozwiązanie jest wykorzystywane zazwyczaj w przypadku ograniczeń czasowych narzucanych przez klienta firmy przewozowej.

© 2022 Witold Urbaniak Car Assistance
Created by:

Używamy pliki cookies aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania z naszej strony.