Logo+48 798 494 858

Jakie usługi świadczone są po holowaniu pojazdu?

Awaria pojazdu na drodze potrafi stanowczo pokrzyżować plany podróżującym. Szybki telefon do pomocy drogowej i usunięcie zepsutego samochodu z trasy to jednak nie wszystkie usługi, jakie znajdują się w zanadrzu firm pomagających kierowcom. Często ich zakres poszerzony jest o dodatkowe wsparcie, które okazuje się niezbędne w szczególnie trudnych sytuacjach. Z jakich elementów oferty może korzystać właściciel pojazdu po jego odholowaniu?

Warto holować pojazd prosto do całodobowego warsztatu, aby maksymalnie szybko usunąć usterkę.

Warto holować pojazd prosto do całodobowego warsztatu, aby maksymalnie szybko usunąć usterkę.

Naprawa uszkodzonego pojazdu

Jedną z najważniejszych usług, do jakich kierowca ma dostęp po odholowaniu pojazdu jest jego naprawa. Pomoc drogowa na życzenie właściciela pojazdu przewozi uszkodzone auto pod opiekę mechaników. Działający przez całą dobę warsztat zajmuje się usterką samochodu, usuwając ją i przywracając auto do pełni sprawności. Sam warsztat 24h jest usługą korzystną dla pozamiejscowych kierowców, którzy nie mają wiedzy o mechanikach działających w okolicy, a dodatkowo usterka wydarzyła się poza godzinami ich pracy.

Wypożyczalnia samochodów

Pewnym rozszerzeniem usługi warsztatu jest także wypożyczalnia samochodów, jaką firma holująca może zaproponować swojemu klientowi. Opcja ta przydatna jest zwłaszcza w czasie długotrwałego unieruchomienia pojazdu kierowcy. Na jego życzenie udostępniane jest mu auto zastępcze, z którego ten ma prawo korzystać do czasu naprawy swojego samochodu. Jeśli usterka miała związek z kolizją drogową, koszt wypożyczenia auta może zostać pokryty z ubezpieczenia OC sprawcy.

Organizacja noclegu dla pasażerów

Na pomoc mogą liczyć również pasażerowie uszkodzonego pojazdu, znajdujący się setki kilometrów od swojego domu. Firma odpowiedzialna za odholowanie pojazdu może bowiem pomóc pasażerom i kierowcy w znalezieniu miejsca do pobytu na noc. Sama organizacja noclegu pomocna jest wówczas, gdy dalsza podróż uszkodzonym pojazdem jest niemożliwa, a usterka miała miejsce w późnych godzinach nocnych. Najczęściej usługa ta wiąże się z inną z pozycji w ofercie, która proponowana jest przez profesjonalną pomoc drogową. Jaką?

Organizacja transportu osób i towarów

Unieruchomiony pojazd to problem zwłaszcza wtedy, gdy były nim transportowane osoby lub towary. Nie trzeba się jednak obawiać o ich terminowe dostarczenie, ponieważ jedną z usług proponowanych przez pomoc drogową jest także organizacja transportu osób i towarów we wskazane miejsce. Z tej oferty często korzystają firmy przewozowe, czy dostawcy, którym przydarzyła się nieoczekiwana usterka na drodze. Usługa może wiązać się z organizacją noclegu dla pasażerów, jeśli Ci wyrażą taką wolę.

© 2022 Witold Urbaniak Car Assistance
Created by:

Używamy pliki cookies aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania z naszej strony.