Logo+48 798 494 858

Jak przygotować samochód przed wakacyjnym wyjazdem?

Wakacyjny wyjazd jest sprawdzianem dla naszego pojazdu, który na co dzień pokonuje zdecydowanie krótsze odcinki. Codzienne dojazdy do pracy stanowią pewien przyjęty rytm, przewidywalny i rutynowy. Wyjazd na urlop zdecydowanie różni się, nie tylko pod względem dociążenia samochodu, ale i jednorazowego dystansu do pokonania. Przed wyjazdem na wakacje warto sprawdzić i w porę dokonać napraw lub wymian, których przyczyny mogły by ujawnić się podczas długiej podróży oraz odmiennych warunków.

Aby wakacyjny wyjazd był udany, należy między innymi zadbać o dobry stan techniczny samochodu.

Aby wakacyjny wyjazd był udany, należy między innymi zadbać o dobry stan techniczny samochodu.

Konieczne przeglądy przed wyjazdem

Obligatoryjnie należy sprawdzić stan układu hamulcowego, kierowniczego, zawieszenia, dokonać oceny ilości płynów eksploatacyjnych oraz uzupełnić ewentualne braki. Przed wyjazdem na wakacje samochód powinien posiadać odpowiednio dobrane opony o wymaganej wysokości bieżnika (minimum 3 mm). Dwa tygodnie przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić poziom ciśnienia w oponach, a po tygodniu czynność powtórzyć. Jeżeli uległ on w tym czasie zmianie, należy odwiedzić wulkanizatora, u którego można też przy okazji skontrolować geometrię kół. Warto sprawdzić stan wycieraczek, obecność apteczki (pomimo tego, iż w Polsce nie jest ona wymagana), oraz koła zapasowego lub zestawu naprawczego. Jeżeli będziemy zmuszeni zmieniać oponę w trasie, przyda się podnośnik oraz odpowiednie klucze. Nie zapominajmy o kamizelce odblaskowej oraz trójkącie ostrzegawczym. Wskazane jest także wyposażenie auta w linkę holowniczą. Wyjazd wakacyjny bez sprawnie działającej klimatyzacji w samochodzie może okazać się nieprzyjemny, dlatego w porę trzeba sprawdzić, czy nie jest zagrzybiona. Na wakacje - tylko ze sprawnym akumulatorem.

W przypadku problemów z samochodem w trasie wezwij pomoc drogową - uratujemy twój wakacyjny wyjazd!

Podczas wyjazdu wakacyjnego koniecznie należy posiadać dokumenty pojazdu oraz potwierdzenie własnych uprawnień do prowadzenia. Warto mieć również wykupione dodatkowe ubezpieczenie - pomoże ono pokryć wydatki związane z pomocą drogową gdy konieczne będzie holowanie lub laweta, zwłaszcza zza granicy. Wybierając się w dłuższą trasę, trzeba wziąć pod uwagę pojawienie się nieprzewidzianej sytuacji, mogącej mieć wpływ na pogorszenie stanu technicznego samochodu, uniemożliwiającego dalszą podróż. Warto mieć przy sobie numer kontaktowy do sprawdzonego usługodawcy z zakresu: pomoc drogowa, autoholowanie, laweta. Najlepiej wybrać firmę z siedzibą w okolicy własnego miejsca zamieszkania lub w przypadku, gdy usterka ujawni się za granicą, pomoc drogową najlepiej sprowadzić z miejsca przygranicznego, jak Świecko lub Słubice. Nasza firma oferuje swoje usługi bez przerwy, 24h/7. Jest to gwarancja krótkiego czasu oczekiwania na pomoc, co w przypadku rodzinnych wyjazdów ma spore znaczenie. W razie konieczności zapewniamy również auto zastępcze, dzięki czemu nawet pomimo awarii samochodu nasz wakacyjny wyjazd będzie mógł być ostatecznie kontynuowany.

© 2022 Witold Urbaniak Car Assistance
Created by:

Używamy pliki cookies aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania z naszej strony.