Logo+48 798 494 858

Pomoc drogowa na autostradzie A2 – co należy wiedzieć?

W ostatnich latach podróże samochodami stale zyskują na popularności. W związku z tym, że jest to coraz chętniej wybierany środek transportu, widok zatłoczonych ulic czy dróg ekspresowych nie powinien nikogo szczególnie dziwić. Pomimo swoich licznych zalet, pojazdy te nie są doskonałe. Może na przykład zdarzyć się, że podczas jazdy autostradą (taką jak A2), Twój samochód ulegnie awarii lub w inny niespodziewany sposób odmówi posłuszeństwa. W takich wypadkach często może okazać się, że konieczne będzie holowanie niesprawnego auta. Do tego czasu należy jednak samodzielnie podjąć odpowiednie działania.

A2 to autostrada, na której często udzielamy pomocy drogowej.

A2 to autostrada, na której często udzielamy pomocy drogowej.

Co sam możesz zrobić?

W przypadku, gdy podczas jazdy autostradą A2 zdarzy Ci się wypadek lub samochód przestanie prawidłowo reagować, przede wszystkim przetransportuj go możliwie najbliżej bariery ochronnej, na będący z prawej strony pas awaryjny. Sprawdź stan zdrowia pozostałych pasażerów. Jeżeli to konieczne, wezwij karetkę pogotowia. Zadbaj też o swoje bezpieczeństwo. Nim zadzwonisz po autopomoc, koniecznie załóż kamizelkę odblaskową, jeżeli taką posiadasz. Dzięki temu zwiększysz swoją widoczność dla pozostałych kierujących.

Następnie błyskawicznie ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości co najmniej stu metrów za pojazdem (za niezrobienie tego, poza zwiększeniem zagrożenia na drodze, grozi także mandat w wysokości trzystu złotych) i zabezpiecz miejsce awarii czy stłuczki. W tej drugiej sytuacji, postaraj się także usunąć z jezdni wszelkie pozostałości po kolizji (odłamki szkła, pojedyncze podzespoły, czy elementy karoserii). Jeżeli auto samoistnie odmówiło posłuszeństwa, włącz też światła awaryjne. Zawiadom ponadto zarządcę autostrady A2 o Twoim postoju. Numer do niego zawsze znajduje się na bilecie autostradowym.

Jeżeli jesteś pewny, że poczyniłeś wszystkie niezbędne kroki, aby właściwie oznaczyć miejsce uszkodzenia lub wypadku Twojego samochodu, powinieneś skontaktować się z pomocą drogową, aby skorzystać z często niezbędnej usługi, jaką jest autoholowanie.

Autoholowanie na A2 – skorzystaj z pomocy specjalistów

Pewne zdarzenia podczas podróży samochodem sprawiają, że pomoc drogowa może być najlepszym możliwym rozwiązaniem. Jeżeli Twój pojazd stwarza zagrożenie bezpieczeństwa innym kierowcom, należy możliwie najszybciej zaalarmować policję (oraz ewentualnie inne konieczne służby, takie jak straż pożarna czy karetka pogotowia) oraz wezwać autopomoc, która usunie niesprawne auto z drogi. Jeżeli sam nie masz możliwości zadzwonienia, użyj punktu SOS. Tam będziesz miał możliwość skorzystania z pomocy specjalistów. Na autostradzie A2 takie miejsca są umieszczone średnio co kilka kilometrów.

Nasza firma zajmuje się udzielaniem kompleksowej pomocy drogowej. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku, dzięki doświadczeniu oraz zatrudnionej kadrze profesjonalistów, którym zaufało już wielu zadowolonych klientów. Rzetelnie sprawdzimy stan Twojego pojazdu i dokładnie zabezpieczymy pachołkami miejsce awarii lub wypadku. Doskonale sprawdzimy się także w tych najgorszych przypadkach –specjalna laweta przetransportuje samochód z autostrady A2 w bezpieczne miejsce. Gwarantujemy przy tym satysfakcjonujące, konkurencyjne ceny za wykonanie usługi. To wszystko sprawia, że nasza firma z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

© 2022 Witold Urbaniak Car Assistance
Created by:

Używamy pliki cookies aby zwiększyć Twoją wygodę korzystania z naszej strony.